top of page
 • מה ההבדלים בין פרקט עץ לפרקט למינציה?
  הבדלים במוצר: -פרקט עץ הינו פרקט שעשוי מעץ אמיתי (עץ אלון, עץ אגוז, עץ טיק, עץ דובדבן ועוד) אשר נותן מראה אותנטי וטבעי. -לעומת זאת פרקט למינציה הינו פרקט עשוי חומרים סינטטים ולכן תפס גם את שמו "פרקט סינטטי", בדרך כלל עשוי מחומר הנקרא HDF (סגסוגת עץ ודבקים) ומעל צילום עץ בגוונים שונים וטקסטורות שונות. הבדלים בשחיקה: העובדה שפרקט למינציה עשוי חומרים סינטטים גורמת למוצר להיות עמיד יותר וחזק יותר מפני שחיקה מזו של פרקט עץ אשר עשוי עץ טבעי, מרקם רך ופגיע יותר לשריטות. הבדלים במחירים: מחיר פרקט למינציה נע בין 100-200 ש"ח למטר כולל התקנה, תלוי באיכות החומרים והקרבה שלו במראה לפרקט עץ. מחיר פרקט עץ נע בין 220- ויכול להגיע למעל 700 ש"ח למטר, תלוי באיכות הפרקט, סוג העץ, ארץ ייצור, שיטת התקנה ועוד כל מיני פרמטרים שונים.
 • מה זה פאזה בפרקט?
  פאזה בדומה לפוגה בריצוף הינו חריץ עדין בין לוחות הפרקט אשר נוצר כאשר מחברים שני לוחות יחד שבחיבור בינהם יש גימור אלכסוני . (חשוב לציין שהחיבור בין הלוחות אטום וללא מרווח) הפאזה נותן הגנה לחיבורים של הפרקט ומראה של פרקט טבעי.
 • האם ניתן לנקות פרקט עם מים?
  רוב סוגי הפרקטים אינם ניתנים לשטיפה עם מים בין עם זה פרקט עץ או פרקט למינציה, אך כמו בכל דבר יש תמיד יוצא מן הכלל ולאחרונה נכנסו לשוק פרקטים עמידים במים, פרקטים אלה כחלק מקבוצת "הסינטטים" הינם 1.פרקט פולימרי העשוי חומר גמיש הדומה לפי וי סי רק קשיח ועמיד יותר, אשר עשוי אריחים עם חיבורי קליק בשונה מפי וי סי הבא בגליל. 2. פרקט קוויק סטפ אימפרסיב של חברת קוויק סטפ הבלגית אשר הוציאה דגם המוגן מפני נזקי מים עשוי HDF עם דבקים וחומרים דוחי מים, בנוסף פרקט זה דחוס ואטום מאוד כך שנוזלים לא יחדרו לפרקט.
 • באיזה חומר משתמשים לניקוי פרקט למינציה?
  פרקט למינציה ניתן לנקות עם כל חומר שטיפה המיועד לפרקט סינטטי. מומלץ להשתמש במטליות (מגבוני ריצפה) המיועדים לפרקט סינטטי המכילים את כמות הנוזלים והסבון המומלץ. במידה ובחרת חומר שטיפה המיועד לפרקט, הימנעו משטיפה עם כמות גדולה של סבון ומים.
 • האם בעלי חיים יכולים להזיק לפרקט?
  לא מעט נשאלת השאלה לגבי פרקטים ובעלי חיים יחד ראשית כל נרגיע ונציין שכמו בכל דבר גם לזה יש פתרון. בין עם בחרנו בפרקט עץ אן פרקט למינציה הפתרונות הם שונים, פרקט עץ הינו פרקט העשוי שכבות עץ אמיתי ולכן המרקם שלו רך וניתן לשריטות, במקרה כזה מומלץ לבחור עץ שהמרקם שלו יותר קשיח ובנוסף לדאוג לקצוץ את ציפורני בעל החיים, עם זאת יש לבחור פרקטים עם גוונים בהירים כך שבמידה ויהיו שריטות הם יראו פחות. עם זאת במידה ובעל החיים עושה את צרכיו על הפרקט מומלץ לנגב מיד כדי שהעץ לא יספח אליו את הנוזלים והריח הרע. לעומת זאת פרקט למינציה הינו פרקט עמיד הרבה יותר ואינו נשרט מציפורניים של בעלי חיים אך גם במקרה של שתן וצואה מומלץ לבחור פרקט עמיד נוזלים ואטום כך שלא יתנפח.
 • מה משמעות הAC בפרקט למינציה?
  כשמציגים את נתוני הפרקט תמיד יש נתון שנקרא AC, נתון זה מצביע על דרגת השחיקה של הפרקט זהו תו תקן אירופאי לפרקט למינציה. ככל שה AC גבוה יותר כך רמת השחיקה שלו גבוהה יותר וכך תדעו שהפרקט עמיד יותר .
 • כמה זמן לאחר התקנת פרקט מותר לדרוך?
  לאחר יישום הנחת הפרקט ניתן לדרוך מיד באותו הרגע במידה ומדובר בהנחה על גבי ספוג, במידה והפרקט הודבק לרצפה בהתחשב שזהו פרקט עץ ניתן יהיה לדרוך בין חצי שעה לשעה לאחר ההדבקה תלוי בסוג הדבק.
 • האם ניתן להתקין פרקט לבד?
  כאשר מומלץ בפרקט עץ מומלץ להיעזר במתקין מקצועי אשר עוסק בתחום באופן יומיומי, אך כאשר מדובר בפרקט למינציה ישנם היום חברות פרקטים אשר הוציאו שיטות התקנה מאוד קלות ליישום. באתר פרקט עידנים תמצאו מאמרים אשר מלמדים כיצד להתקין פרקט למינציה עצמאית, בנוסף מצורף סרטון המציג את אופן ההתקנה , ההתקנה אינה מורכת כמו בפרקט עץ ולכן ניתן להתקין לבד עם קצת הדרכה וידי טכני בסיסי.
 • האם יש פרקטים מיוחדים לקירות?
  כעקרון כל פרקט למינציה או עץ יכול בהחלט להתאים לחיפוי קירות, חיפוי קירות בפרקט הפך לטרנד עיצובי לכל קיר שנרצה להדגיש. בין היתר ישנם חיפוי קיר תלת מימד של חברת קרונו המיועדים לקירות אשר מעניקים מראה של לוחות שקועים ובולטים זה מזו ויוצרים אפקט תלת מימדי.
פרקט-עידנים---רקע-שקוף.png
bottom of page